3 kapitola 1

10. března 2012 v 21:24
pozornění - jména ulic a míst, jsme ponechali tak, jak je ve slovenštině používala Místo713.
Myslím, že měnit je za české výrazy uprostřed povídky, by nebylo zrovna nejlepší.
--------------------------------------------------------------------------------------------------


"Hlupáku, hlupáku, hlupáku." Mumlal si Harry a zavřel dveře od spižírny trochu prudčeji, když se vracel do kuchyně a v obou rukách nesl věci na sendviče.
"Harry?"
Podíval se na Hermionu, která stála u kuchyňského stolu a sundávala si zelenou šálu z krku.
"Hej, kdy jsi přišla?"
"Právě teď. Ve tvé zprávě bylo-"na oběd"... Jsi v pořádku Harry?"
"Jo, je mi fajn." Řekl nepřesvědčivě, hodil na stůl bochník chleba a nerozbalený sýr. Hermiona po něm sjela nesouhlasným pohledem.
"Nesnaž se lhát. Vidím zcela jasně, že tě něco trápí."
"Ne opravdu jsem v pořádku, vážně. Hloupý, ale v pořádku."
"Harry." Prskla netrpělivě.
"No dobrá! Tak trochu jsem něco zkazil."
"Nemluvíš srozumitelně. Něco jsi zkazil, co, nebo s kým?"
"Se Snapem!" Povzdechl si. "Jsem ten největší idiot na světě. Nemůžu uvěřit, že jsem se nechal přemluvit, abych se s ním setkal v Parselhousu."
Věnovala mu pobavený pohled.
"Fungovalo to, že ano? Souhlasil, že ti pomůže."
"Udělal jsem před ním ze sebe úplného idiota. Jako obvykle. Celou dobu jsem byl schopen myslet jen na jednu věc, že nejsem gay, nejsem gay. Ze začátku, když jsem tam přišel, to ještě bylo v pořádku, ale od té chvíle, co jsem ho uviděl a začal mluvit, jsem byl mimo. Byl jsem tak nervózní, že si ani teď nedokážu vybavit, co jsem mu napovídal. Byl jsem sentimentální. Pokoušel jsem se ho přesvědčit, že mi může věřit, a že já mu věřím, co se týče lektvaru. Pokoušel jsem se být - přátelský? Taky že není pravda, že ho nenávidím a on mi taky řekl, že nebyla pravda, že by mě nenáviděl. Jediná věc, která by mohla být horší než tohle všechno, by byla, kdybych se mu rozbrečel na rameni, jako Hagrid, nebo něco takového. Bože to bylo tak trapný. Musí si teď o mně myslet, že jsem duševně narušený. Samozřejmě si to stejně myslel už předtím, ne? Tak jsem mu to jen do písmene potvrdil." Kopnul do nohy stolu a ignoroval bolest prstů, které se s ní setkaly tvrději, než zamýšlel.
Hermiona si sundala kabát a posadila ke stolu. Mnula si ruce, aby z nich zahnala lednový mráz.
"Nemáš tady centrální topení Harry? Je tu děsivá zima."
"To mám, ale myslím, že Dobby s ním něco provedl. Stále se mnou nemluví a Hedvika také. Stejně je mi pořád horko, zase mám teplotu."
"Snape ti zatím neposlal sovu, že ano? To je důvod, proč jsi tak naježený." Hádala Hermiona spekulativně.
"Myslí si, že jsem gay." Řekl a pokoušel se jí přesvědčit o vážnosti celé této pohromy.
"No a? Já v tom nevidím žádný problém. Je přeci jedno jestli si to myslí, ne? Jak to ovlivní tvojí dohodu s ním ohledně léčivého lektvaru?"
"Jsou to čtyři dny, Hermiono! Co když se rozhodne, že ho nevyrobí? Co když se rozhodne, že se mnou nechce mít nic společného? Já to věděl. Nikdy jsem s tím neměl souhlasit a udělat ty hrozný fotky do Playwitche. Teď si myslí, že jsem perverzní exhibicionista. A taky jsem si s ním neměl dávat schůzku v Parselhousu, kdekoliv jen ne tam."
"Přestaň si kousat nehty Harry. Je to hnusné, nedospělé a prozrazuje to tvůj strach ostatním. Pravděpodobně ti ještě nic neposlal, protože nemá nic, co bys mohl vyzkoušet. Podívej se, jestli jsi tak netrpělivý, proč mu nepošleš sovu a nepožádáš ho o to, aby ti napsal, jak postupuje?" Máchla hůlkou, a z šuplíku na lince vylétl pomalu velký nůž na chléb, který zamířil k ní. Když byl u ní, chytla ho a nakrájela s ním chléb.
Harry přinesl kráječ sýra a začal rozbalovat bochník Goudy.
"No jasně! -Ahoj Snape, tady Harry Potter. Jen jsem si tak říkal, jak postupujete s lektvarem? Nebo jste se rozhodl, že ho nebudete pro takovýho buzeranta dělat a taky že nechcete mít nic společného s takovým nechutným perverzou."
Hermiona se smála. "Nebuď pitomý Harry."
"Jestli mu napíšu první, bude si možná myslet, že jsem nedočkavý a chci ho zase co nejdřív vidět."
Upustil nůž a sýr, a sesunul se na židli. "Můj bože. To bylo hrozný. Prakticky jsem žebronil o to, abych se s ním mohl znova setkat."
"Opravdu?" Hermiona vypadala zmateně. "Harry já si myslela, že ho nenávidíš? Myslela jsem si, že on nenávidí tebe. Co se stalo?"
"Mluvili jsme. Jak už jsem říkal." Zvedla obočí a ušklíbla se na něj. On si, ale stál za svým.
"No vážně jen jsme si povídali. Ale... tak nějak to nebylo stejné. Změnil se - zdál se jiný. Všechno se zdálo být jiné."
Hermiona smutně kývla.
"Přemýšlela jsem o tom, jestli se něco takového nestane. Teď když už tu není důvod k tomu, abyste se vy dva nesnášeli, situace je v takovém jakoby vzduchoprázdnu. A ty si prostě nejsi jistý, jestli s ním chceš být jen přítel, nebo možná něco víc, že mám pravdu? A nevíš, jestli on vůbec tvoje přátelství chce, nebo jak by zareagoval, kdyby zjistil, že chceš být - no, víc než jen přítel."
Zíral na ní zděšeně.
"NE! To je celý ten problém. Jen přátelé. Nechci, aby si myslel, že je v tom něco víc než jen to."
Hermiona si povzdechla.
"Harry vážně! Zní to jako, když na nic jiného nemyslíš. Vždycky jsi měl slabost pro nebezpečné a přitažlivé muže. Jako třeba Malfoye. Byl si jím přímo posedlý, pronásledoval si ho celou dobu během našeho, šestého ročníku."
"Neplánoval nic dobrého! Byl jsem jediný, kdo o tom věděl, a nikdo mi nevěřil! Nevěřila jsi mi ty, ani Ron a dokonce ani Brumb... " pokoušel se protestovat Harry, ale ona jen zvýšila hlas a pokračovala.
" - a Snape tě vždycky podivně jakýmsi temným způsobem fascinoval, Harry. Vůbec se to nepokoušej popírat. Byla jsem tam, vím to. Nesmíme zapomínat, jak jsi byl zamilovaný do Prince dvojí krve." Zírala na něj významně.
"Zamilovaný?!" vyjekl Harry pohoršeně. "Byla to jen kniha o lektvarech! A poprvé od té doby, co jsem přišel do Bradavic, jsem se konečně opravdu něco naučil. Z jeho poznámek, jsem se naučil víc než za celá ta léta v jeho hodinách!"
Věnovala mu slabý úsměv.
"Ginny a Ron souhlasili, že se chováš divně. Nevěděli jsme, kým jsi fascinovaný víc - Princem nebo Malfoyem! A kde je Snapeova stará učebnice teď? Vrátil jsi mu jí? Vrátil si jí profesorce McGonagallové, aby jí zničila? Ta kouzla v ní jsou nebezpečná, to jsme všichni zjistili. Nebo jí máš stále někde schovanou v bezpečí. Někde kde si ji můžeš nechat schovanou jen pro sebe a kde můžeš proklínat Snapea zato, že nechal splasknout tvůj sen, jako bublinu, trápit se tím, že Princ už není tvůj skvělý, nejlepší přítel?"
Nastala pauza, ve které se na ni jen díval. Hermionina kousavá slova mu zněla v uších s jejich devastující přesností.
"Na tom nezáleží." Odpověděl nakonec Harry s nepříjemným vědomím, že se staré učebnice lektvarů nevzdá do konce života. Byla to věc principu...
"Já myslím, že záleží." Přemítala Hermiona a vzala si od něj ukrojený plátek sýra. "Byl jsi do Prince úplně zamilovaný, do něj a do jeho kouzel a poznámek. Jak jsem řekla, vždycky jsi měl slabost pro temné a nebezpečné lidi. Všechno co jsem... Bráníš se tomu až příliš Harry. Začínám myslet a je mi nyní zcela jasné, že jsi v sobě ty záležitosti ohledně Snapea potlačil."
"Ne, to on má potlačené záležitosti o mě." Řekl Harry a cítil se hrozně nepohodlně při pomyšlení, že Hermiona má pravděpodobně pravdu. Ve všem.
"Ano." Souhlasila "Vy oba máte nevyřízené záležitosti jeden ohledně druhého. A teď, když už se nemusíte nenávidět, můžete věci posunout do dalšího stádia... "
"Tady není žádné další stádium." Prohlásil Harry.
" - třeba ke společné schůzce." Pokračovala a ignorovala ho. "Měl bys ho někam pozvat. Nic vážného, jen na skleničku, nebo na oběd. Někam kde si oba budete moci promluvit v uvolněné atmosféře a nemuset se zatěžovat řečmi o obchodu, lektvaru, penězích a dalších zbytečných věcech."
Sebevědomě se na něj usmála. "Parselhouse je ideální. Přemýšlej o tom. Mohli byste si to mezi sebou urovnat a zjistit, jestli budete přátelé, nebo něco víc." Máchla hůlkou směrem k lednici a z té vylétly hořčice, okurka a natvrdo uvařená vejce.
Harry vstal od stolu, naplnil konvici a dal jí vařit.
"Nechci přátelství nebo "něco víc",Hermiono. Chci vědět, co má lubem. Chci, aby mě pustil k sobě trochu blíž, abych mu mohl věřit. To je všechno. Mimoto cokoliv v čem je zapojený, je zatraceně zajímavější než jakákoliv po-famfrpálová pijácká soutěž, skupinové orgie, totálně nudné ministerské večeře, nebo muset sedět v Doupěti a poslouchat Rona a jeho mámu, jak si stěžují na Percyho kariéru a jeho životní rozhodnutí."
Hermiona pokrčila rameny.
"Prosím já vím. Ron je - je v těchto dnech trochu na dně. Dobrá Harry, vidím podle toho, co mi tu povídáš, že jsi mě postavil do pozice, kdy musím být tvůj důvěrník a rádce. A také tvůj terapeut. Chceš opravdu vědět, co si myslím, že bys měl udělat?"
Harry si kousal spodní ret. Nakonec pak slabě řekl:
"Jo, chci. Poslechnu si to."
"Měl bys sám sobě dovolit přemýšlet o tom, jestli jsi a nebo nejsi přitahován Snapem. Měl bys akceptovat, že v sobě máš část, kterou fascinují zmijozelové, Temní lordové a černá magie. A také, že nedokážeš přestat a stále chceš napravit temné čaroděje. Jsi tak cele na straně dobra a světla, Harry, že to vlastně dává smysl. Jsi prostě temnou stranou přitahován. Možná, že to je právě to, co tě doplňuje a dělá kompletním. Dává ti to rovnováhu, nebo něco takového. Nezáleží na tom, jak byl Tom Riddle zlý, jak protivný byl Snape, nebo jak nenávistný a malicherný byl Malfoy. Cítil ses tak trochu přitahovaný ke všem třem. Ale to nejdůležitější na tom je, že si potřebuješ opravdu probrat a promyslet, jestli Snapea máš nebo nemáš rád - teď."
Harry na ní zíral, protože vypadala dokonale spokojená sama se sebou. Hořce se zeptal.
"A co když, nejspíš určitě, on nemá rád mě? Když vezmu v úvahu, - no, já nevím - třeba ten fakt, že vypadám celý svůj život jako můj otec a matka? Víš, James Potter - noční můra jeho školních dní?"
Hermiona dodělala sendviče a jeden mu podala.
"Mohla bych ti to zjistit."
Vzal si sendvič, držel ho sklesle v rukách a smutně se na něj díval.
"Nejsem gay, Hermiono. Nejsem. Jenom protože jsem zvědavý, jaké by to bylo... Jestli něco tak jsem napůl - zvědavý, jasné?"
"Samozřejmě Harry, to je v pořádku."
"A on mi už řekl, že není gay. Takže."
Hermiona zalapala po dechu.
"To, že opravdu řekl? Nahlas? V tomhle smyslu?"
"Bavili jsme se o fotkách pro Playwitch. Viděl kopii, kvůli tomu článku o lektvaru Ranní pýchy, který vyrobila Viola. Trochu jsem ho škádlil, že čte magazín pro holky s obrázkama chlapů v něm. Řekl, že o mně přemýšlí, proč jsem se s ním chtěl setkat zrovna v Parselhousu."
Hermiona pokrčila rameny a zakousla se do sendviče.
"... Vlastně, to co řekl bylo, že není doslova gay. Co myslíš, že to znamená? Možná je taky bi." Dumal Harry, zatím co stál nad bublající konvicí. "Nad tím jsem vůbec nepřemýšlel."
"Jsi jím posedlý Harry." varovala ho Hermiona.
Harry nalil vařící vodu do konvice a nechal čajové lístky louhovat. Pak se k ní otočil a zády se opřel o hranu pultu.
"Jen prostě nechci, aby si myslel, že tu je něco, co není."
Hermiona si povzdechla.
"Pro Merlina - " začala. "Co když se mu líbíš? Co když viděl ty fotky a líbilo se mu, co viděl? Možná proto ti je teď ochotný pomoct. Možná akceptoval, že jsi dospěl a nejsi ten samý student, kterého učil v Bradavicích. Představ si, jak opatrný by s něčím takovým musel být. Nevidí žádný důvod, kvůli kterému by měl věřit, že bys byl šťastný, kdybys o tom věděl, nebo že bys dokonce opětoval jeho zájem."
Harrymu se z toho točila hlava.
"Nemyslíš si ... opravdu... že by on! To je nemožný."
Hermiona začala vypadat naštvaně a zamračeně zírala na sendvič.
"Vážně, všechno tohle kvůli Snapeovi. Prostě za ním běž a promluv si s ním. Pošli mu sovu, nebo něco, ale pro Boha UDĚLEJ s tím něco. Bude tě to trápit, dokud s tím něco neprovedeš, to je jasné."
"Nemůžu mu teď poslat nic. Hedvika se přede mnou schovává." Nalil pro oba čaj do šálků a vzal je ke stolu. Pak se s povzdechem posadil.
Hermiona přikývla.
"Cítí se nedoceněná. To je kvůli té soví bouři minulý týden. Musíš jí dát znát, že jí potřebuješ."
Harry se zamračil.
"Ale já jí potřebuju."
Zavrtěla hlavou.
"Ne. Je to jako s kočkami. Když přineseš kotě do domu, kde je starší, usedlá kočka, tak ji to může vadit. Cítí se opomíjená, stejně jako když se jedináček má najednou dělit o pozornost rodičů. Potom jsou náhle přecitlivělí a jsou s nimi problémy. Neříkám, že je Hedvika rozmazlená. Ale vezmi to tak, že pokud chtěl Luxus, aby byl Draco schopný vyvolat smrtící kletbu, měl se pokusit mít s Narcisou další dítě. Dal by tak pětiletému Dracovi šanci, aby si vypěstoval nějaké ty vražedné instinkty."
Harrymu smíchem zaskočil kousek sendviče.
Také se zasmála a nějakou chvíli jedli v přátelském tichu.
Přemýšlel, co by mu asi řekla o tom, že měl několik vlhkých snů, každou noc od setkání se Snapem. Masturboval s představou Snapeových rukou, které mu přejíždí po těle a vrcholil s jeho jménem na rtech. Byla to jen obyčejná fascinace, tím si byl jistý. Odkašlal si.
"Nemám Snapea rád. A on si zase myslí, že jsem idiot."
Hermiona si odfrkla.
"Proč ti sakra záleží na tom, co si o tobě myslí? Proč ti na jeho názoru tak moc záleží? Je to jako kdybys na něj chtěl něčím zapůsobit. Myslím si, že máš nějaký - vážný problém se staršími muži."
"To teda ani náhodou!" opovržlivě se vysmíval Harry. "Zapůsobit na Snapea něčím, co jsem JÁ možná udělal? Vůbec se nesnažím na něj zapůsobit, to je směšné! Chci jen, aby se ke mně choval jako ke svéprávné osobě. A myslím... myslím, že teď se tak chovat bude. Možná. Řekl, že se mýlil v tom, že jsem jako můj otec. Řekl dokonce, že jsem nikdy nebyl takový jako James."
Hermioně vyskočilo obočí.
"Páni, Harry. To je teda na něj pěkně hluboké prohlášení. To zní jako postup."
Pokrčil rameny a zvedl šálek, aby se napil. Hermionina tvář dostala zlomyslný výraz.
"A nebo láska." Dodala s úsměvem.
Harry vyprskl a horký čaj mu spálil rty, když se mu rozlil po prstech a bradě.
"Hermiono!" vykřikl rozčíleně, když se mu smála.
Slova "láska" a "Snape" zněla Harrymu, jako něco neskutečného. Pokoušel se otřít si čaj a vysvětloval. "Zeptal jsem se ho, jestli se můžeme opět setkat. A on odpověděl tak, že to znělo jako by to bylo, něco čemu se nemůže vyhnout, protože jsem tak dotěrný. Pak se přenesl pryč. Zní ti to jako nějaké vyjádření velké lásky?"
Hermiona se zamyslela.
"Možná čeká, že o něj budeš usilovat ty. Třeba potřebuje přesvědčit, že o něj máš zájem. Pravděpodobně ti neuvěří. Je to konec konců náš starý učitel a ty jsi jeho ex-student, a někdo s kým vždycky bojoval. Dostat se od vyhrožování zabitím, přes neochotný souhlas svědčit v jeho prospěch při soudu se smrtijedy, až k romantické večeři při svíčkách, pro něj bude znamenat pravděpodobně příliš velký skok."
"Možná," řekl Harry pochybovačně. "nebo si prostě jen myslí, že jsem hlupák, jak ti pořád říkám."
"Co si myslí o tvých fotkách?"
"Že jsem byl vždycky nestoudný exhibicionista, který si nedokáže najít pořádný smysl života."
"Aha." souhlasila chápavě.
"Aha? Aha co?" naléhal.
Hermiona pokývla hlavou.
"Vyhnul se odpovědi na to, co si o nich opravdu myslí tím, že zkritizoval tvůj důvod, proč jsi to udělal. Možná se mu líbilo, co viděl a jednoduše ti to nemohl říct na rovinu. A opravdu Harry, člověk by musel být slepý, nebo ochrnutý od pasu dolů, aby neobdivoval ty fotky. Vypadáš na nich opravdu báječně."
Harry cítil, jak mu tváře hoří každou minutu víc a víc, a věděl, že to není jen horečkou. Chtěl vědět, co si o fotkách myslí Snape. Ale co když si myslí, že není nijak zvláštní? Že je neatraktivní? Nudný? Dokonce odporný? Kousl se do rtu.
Hermiona se ho zeptala. "Proč si sis tak jistý, že si myslí, že jsi gay?"
Harryho začaly pálit tváře ještě víc.
"Použil Legilimens, aby zjistil, jestli od něj chci lektvar nebo se ho snažím dostat do maléru."
"Oh." Řekla a posadila se. "oh, zlato."
"No jo." Zaváhal. "Myslíš si... že bych ho měl vážně pozvat na rande?"
"Ano. I kdyby to mělo jenom zastavit tu tvojí posedlost, kterou dovádíš každého ve svém okolí k šílenství."
"Radši bych ho nejdřív chtěl poznat trochu líp."
"Což je vlastně cíl při tom, když pozveš někoho na rande, Harry. Nesejdete se přece, abyste společně hned skočili do postele. Proto se s ním setkáš v Parselhousu."
"Fajn. Udělám to hned." Řekl a vytáhl hůlku, přivolal si pergamen a pero. Plnicí pero bylo lepší než brk.
"Cože? Hned teď?" divila se Hermiona.
"Jo. Tak co mám napsat?" přitakal a položil pero na pergamen.
............................
Severus užasle seděl u stolu nad svou chladnoucí večeří a v ruce držel dopis od Pottera. Nevěřícně si ho přečetl ještě jednou.
Grangerová mu ho jistě pomáhala stylizovat, ale význam byl jasný: Harry se s ním chce zítra v 7 hodin večer setkat v Parselhousu na večeři a na skleničku. Aby se lépe poznali, protože o sobě navzájem vlastně nic neví kvůli tomu, že byli zarytí nepřátelé... atd, atd. Potter měl ve zvyku všechno moc rozvádět. Severus to předpokládal díky tomu, jak se celé roky vždycky snažil vypotit pár řádků navíc ve všech esejích, které napsal v jeho hodinách.
Byla to pozvánka na rande nebo past?
Nakonec usoudil, že tohle byl nejspíš chabě zakrývaný pokus zjistit, jak daleko je s lektvarem.
Potter nikdy neměl příliš mnoho trpělivosti.
Jenže neměl nejmenší šanci, že by se on na tuhle návnadu chytil. Potter bude muset počkat, dokud nebude lektvar hotový. Teprve potom se Severus rozhodne, jestli má uvažovat o tom, že se s ním sejde mimo jejich obchodní dohodu. Bylo by to příliš rozptylující, a kdyby večer skončil špatně, on by stále musel dokončit Potterův lektvar. A to by situaci dělalo velmi nepříjemnou.
Mimo to, z čeho Potter vyvodil třeba jen náznak toho, že by on uvítal takovouhle věc? Nechtěl vypadat příliš nedočkavě, ale taky tu byl realistický pohled na celou situaci. Potter tím sotva chtěl naznačit, nějaký romantický zájem. A on by udělal ze sebe úplného hlupáka, kdyby očekával něco takového a pak zjistil, že s ním chtěl mladík jen zakopat válečnou sekeru, protože pro něj připravuje lektvar.

Jeho odpověď byla stručná:
Jeho odpověď byla stručná:
Pottere,
Rád přijmu pozvání, až bude lektvar hotový a ty budeš spokojený s výsledkem. První vzorek je stále ještě nedokončený a bude to trvat ještě tak týden. Přikládám dva sáčky Piper methysticového prášku. Smíchej to s čajovou lžičkou kakaového prášku, směs pak vypij s vodou nebo mlékem.
Děkuji a velmi oceňuji tvojí rychlou platbu.
V.T.M.
--------------------------------------------------------------------
"Harry, přinesla jsem ti něco od Rema. Říkal, abys to zkusil, že je to báječný." Řekla Hermiona a šoupla k němu po stole tabulku čokolády. Harry ji zvedl a na obálce četl
"Lindt, 70% kakaa, tmavá čokoláda s mistrovsky vyváženou chutí, která není ani hořká nebo příliš silná". To zní trochu-povědomě."
Hermiona se zašklebila.
"Zní to přesně jako Remus, že jo?"
Harry zvedl překvapeně zrak.
"No, jo přesně. Jen jsem chtěl říct Snape, ale vlastně jo, máš pravdu ...."
----
Zakroutila očima.
"Tak teď vím, na co myslíš." Zvedla obočí. "Jak to minulou noc šlo?"
"Aha to."
Čekala, až jí zasvětí. "Ano Harry, to." Škádlila ho. "Tvoje vášnivé rande se Snapem. Co se dělo?"
"Nic. Dostal jsem sovu. Nechce se setkat, dokud nebude lektvar hotový. A vlastně, rozumím tomu pohledu z jeho strany, víš. Míchat dohromady obchod a potěšení, je opravdu nějak nevhodné, alespoň si to myslím."
"Škoda, je mi to líto."
"Na tom nesejde. Bylo ode mě v první řadě hloupý s tím vůbec začínat."
"Pochybuju, že Snape dostává tolik nabídek. Spíš je to tím, že si myslí, že si s ním jen hraješ. Neříkám to ráda Harry, ale budeš ho asi muset svádět."
"Nic takového dělat nebudu." Prohlásil. "Evidentně si přeje, abych ho nechal na pokoji. Jsi šílená. Mám tě rád, víš - ale občas jsou tvoje nápady opravdu mimo, Hermiono."
"To je v pořádku Harry. Rozumím." Odpověděla s náznakem rozčilujícího lesku v očích.
"Je jen přirozené mít strach otevřít se případnému odmítnutí. A bát se ... dát někomu jako je Snape najevo, že ti na něm záleží. "
---
Severus seděl za stolem u snídaně při svém běžném ranním rituálu pití čaje, zatímco otvíral poštu. K jeho pobavení, mu někdo poslal několik tabulek mudlovské čokolády. Lind, tmavou čokoládu s 70% kakaa. Kdo by pro Merlina posílal Viole Tadelma-Mater tabulky čoko-.
Aha. Lístek od Pottera. To si mohl myslet.
Přečetl si rychle lístek. Bylo to jen pár řádků, ve kterých Potter básnil o tom, jak objevil tu nejlepší mudlovskou čokoládu na světě díky Lupinovi.
Severus jednu tabulku rozbalil a odlomil si čtvereček, aby jí ochutnal. Nebyla špatná. Pravděpodobně stejně dobrá, jako z Medového ráje i když neměla žádné léčivé účinky, to bylo jasné.
---
Proč mu Potter posílá čokoládu?
Severus si z toho odmítl cokoliv odvozovat. Bylo to pro něj tak hrozně klišé - představovat si, že Potter tím míní něco... romantického. Nejspíš to byl úplatek. Dostával jich během minulých let od svých zmijozelských studentů v Bradavicích, když byl ještě ředitelem jejich koleje, spoustu.
-------------------------
Pottere,
U tohoto dopisu najdeš první lahvičku, toho co nyní nazývám lektvar KAVA MYSTICA. Vypij ho, až budeš sám v bezpečí a soukromí svého domova, nejlépe před spaním. Nepokoušej se vyvolávat jakákoliv kouzla, nebo se zúčastnit nějaké společenské události, pokud budeš pod vlivem lektvaru.
A nepřibližuj se ke svému koštěti! Informuj mě okamžitě o jakékoliv změně tvého stavu. Přesně popiš detaily (nechci si číst nějaké nejasné a nepodstatné pokroucené narážky, jak si "myslíš", nebo "předpokládáš", že se cítíš. Vyjádři se jasně a přesně.)
V.T.M.
PS: Děkuji za čokoládu. Není to nějaký léčebný zázrak, ale pokud je dobrá pro Lupina, pak zbytek našich primitivních chutí to uspokojí, tím jsem si jistý.
-------------------------------------------------------------
Drahá Violo,
KAVA MYSTICA je úžasná. Konečně jsem spal celou noc a horečka mi klesla. Stále mám velké bolesti hlavy a bylo mi špatně od žaludku, ale naprosto mě uvolnila. Také zmírnila bolest z poškozených nervů. Chuť je hrozná. Popravdě je přímo odporná, jsem si jistý, že vás tahle informace jistě těší.
Nežertovala jste o omámení, že ano? Měl jsem ty nejbizardnější a nejživější sny ve svém životě, celou noc. Přemýšlel jsem, jestli by se nemohlo s těmito účinky něco udělat. Nezvládl bych to každou noc, pokud bych pokaždé takhle bláznil. Účinky odezněly až dlouho po snídani. Také když lektvar vypiju, ochrne mi pusa, je to normální?
Přikládám pár dárkových poukazů do *Flourish a Blotts*, Hermiona mi je nepřestává nosit, ale jak oba víme, já příliš nečtu a není moc věcí, které mě zajímají mimo košťat a sladkostí.
Budu vám dlužit opravdu výbornou večeři, až tohle všechno skončí. Lektvar je opravdu úžasný. Stojí nejméně za několik steaků. Pokud je Parselhouse příliš pod úrovní, dejte mi prosím vědět, kam byste ráda zašla.
S pozdravem Harry
PS: K dopisu přikládám také platbu za další dvě dávky lektvaru, které jste mi již poslala a také na ingredience na další čtyři. Cokoliv navíc se může později odpočítat od ceny dokončeného lektvaru.
--------------------------------------------------

Pottere
Tvoje naprosté zneužívání interpunkce, udělalo z tvého dopisu něco skoro nečitelného. Prosím, zdrž se jakýchkoliv literárních rozletů a přestaň je strkat za každý výraz. Jsou naprosto zbytečné a jen slouží jako důkaz toho, že tvoje vzdělání, které jsi obdržel v mudlovské škole před nástupem do Bradavic bylo neadekvátní. A to se nezmiňuji, že tvé roky v Bradavicích byly podobně nadbytečné.
Přikládám druhou dávku KAVA MYSTICA. Nemělo by ti po ní být špatně od žaludku a také by měla pomoci s bolestmi hlavy. Pokud, ale přetrvají, dej mi o tom vědět. Navíc jsem také zakomponoval pár ingrediencí, které se používají v lektvaru* Bezesný spánek*, takže by měly působit proti halucinogením snům o kterých ses zmiňoval. Ten ochrnující efekt Piper methystica je normální. Dočasně ovládne epiteliální buňky úst a jazyka, ale není důvod se bát.
Děkuji za poslané peníze, stejně jako za knižní kupóny, které mi umožní koupit další výtisky lednového vydání Playwitche a poslat je mým přátelům a kolegům.
V.T.M.
PS: Steaky jsou přijatelné. V Parselhousu dělají velmi obstojné steaky se smaženými bramborami a Yorkshirským pudinkem každý pátek večer. Pokud KAVA MYSTICA bude tentokrát účinkovat bez problémů, mám volno příští pátek.
--------------------------------------------------------------
Drahá Violo,
Myslím, že tentokrát jsme to dokázali! Bolest ustupuje. Spím každou noc a i v krku mám nyní lepší pocit, i když to bude zřejmě díky tomu ochromujícímu efektu.
Řekla jste, abych byl přesný, proto bych se měl zmínit, že lektvar má ještě jeden účinek a tím účinkem se zdá být povzbuzení sexuální touhy. Nedáváte do lektvaru náhodou Ranní pýchu, že ne? Alespoň že ty divoké sny ustoupily.
Začínám vážně litovat, že jsem kdy souhlasil s pózováním pro Playwitch. Musím používat buď maskující kouzlo, anebo svůj neviditelný plášť, abych vůbec někdy mohl vyjít ven. Soví bouře stále zaplavuje můj byt a musel jsem najmout firmu, která mi do ochranných štítů kolem mého bytu zaintegrovala kouzlo na přesměrování sov, abych poštu dostával do schránky. Musel jsem najmout domácího skřítka, který by procházel poštu a otevíral ji - protože jí stále tolik dostávám. Někdy opravdu nenávidím ten fakt, že jsem Harry Potter. Možná víc než te
Ale nemusíte se bát. Zajistil jsem, aby všechna pošta od vás pořád docházela přímo ke mně. Myslím, že kouzlo je nastavené, asi takhle "všechno pryč až na výjimky". Nemůžu uvěřit, že jsem si tohle kouzlo nepořídil už dávno. Nejspíš ho nechám aktivní, i když už nebudu dostávat dopisy od fanoušků. Doufám, že může
Jsem rád, že se chcete setkat v Parselhousu v pátek, protože bych nevydržel, kdyby nás moji fanoušci při večeři neustále rušili a strkali mi moje nahé fotky pod nos, abych jim je podepsal, když bychom se pokoušeli jíst.
Prosím dejte mi vědět, kolik bude stát každá dávka KAVA MYSTICY. Předpokládám, že jí budu muset brát ještě nejméně dva měsíce možná i déle.
Nemůžu ani vyjádřit jak jsem vděčný za to, co jste pro mě udělala. Jestli existuje něco, co byste potřebovala - cokoliv - prosím, dejte mi vědět.
S pozdravem Harry
PS: Mudlovské školy jsou na nic.
PSS: Z čeho přesně je ten lektvar?
------------------------------------------------------------------
Pottere,
Vynechávat čárky nic neřeší, jen to vytvoří nesrozumitelné věty a unaví čtenáře. Pokud by tvá poznámka ohledně mudlovských škol byla pravdivá, tak by všichni studenti ze smíšených rodin sdíleli tvoji neschopnost ohledně interpunkce a gramatiky.
Na tvoji otázku: Co KAVA MYSTICA obsahuje.... Obávám se, že toto spadá do kategorie obchodního tajemství a pod jednoduché "to nemusíš vědět" pravidlo. Finální cena lektvaru bude 18,59 Galeonů za lahvičku. Jsem si jistý a určitě s tím budeš souhlasit, že to je velmi rozumná cena.
Co se týká dopisů od fanoušků, vůbec tě nelituji. Pokud si až do této doby nevzal v úvahu přesměrovací kouzlo, pak za celou situaci můžeš vinit jen sám sebe.
Také necítím žádnou sympatii a ani mě nepřekvapuje, že tvoje předvádění svalů rozpoutalo takovou pozornost. Když vezmu v úvahu, kolik kouzelníků by si považovalo za čest vzbuzovat takovou pozornost kouzelnického světa, jen pokud by na to měli postavu. Můžeme jen děkovat Merlinovi za to, že se tento nápad nezrodil v hlavě toho šarlatána Lockharta a nechtěl tě v tomhle porazit.
Je tu spousta lidí, kteří by dali nevím co za to být tebou, Harry Potterem, alespoň na jeden den - velmi pochybuji, že je potřebuješ ode mě vyjmenovávat, protože si jistě na několik takových dokážeš vzpomenout sám. A když už jsme u toho, dej si pozor na každého (včetně tvých nejbližších přátel), kdo by si vzal do hlavy tuhle myšlenku a chtěl získat tvé vlasy. Nebo se také konečně naučit vyrobit Mnoholičný lektvar. Od té doby, co vyšel Playwitch s tvými fotkami, jsem na něj dostal nejméně patnáct objednávek.
Musím vyjádřit zklamání nad tím nepodepisovat kopie Playwitche na veřejnosti. Doufal jsem, že mi moji kopii podepíšeš při našem setkání.
Ranní pýcha v KAVA MYSTICE není. Současný stav tvého libida je plně tvou vlastní odpovědností. Možná "nebereš VĚC správně do ruky". Pokud je to tento případ, velmi doporučuji předplatit si Playwizard jako inspiraci - nebo Playwitch, pokud tvoje libido vyžaduje průzkum, jak žije druhá polovina. Vyvaruj se Witch Weekly nebo Chlapci na košťatech. Oba časopisy jsou zbytečným mrháním papíru.
Protože nechci strávit celé dva měsíce vytvářením KAVA MYSTICY, abych mohl zásobovat pouze tebe a tím pak přijít o svůj podnik, připravím ti zásobu na osm týdnů, kterou ti předám osobně při našem setkání v Parselhousu v pátek v 7 hodin.
Těším se na setk
Pokud budeš ještě něco potřebovat, neváhej a pošli mi objednávku. Budu rád, pokud budu moci uspokojit tvůj požadavek na jakýkoliv lektvar, který bys mohl chtít.
Bylo to potěšení. Díky za obchod.
V.T.M.
----------------------------------------------------------------
Milá Violo,
Velmi nutně bych se s tebou potřeboval setkat, A.S.A.P.!
Budu tě čekat na rohu Šikmé a Zašité uličky ve dvě hodiny. Přísahám, že to není žádná past. Týká se to lektvaru KAVA MYSTICA.
Hermiona našla někoho na ministerstvu, kdo je ochotný zatlačit, aby přehodnotili a odvolali své rozhodnutí ohledně pieporu. Kdybychom mohli dokázat, že je lektvar neškodný a neobsahuje žádné další zakázané přísady, a pokud bychom dokázali, že je to léčivý lektvar, jakkoliv silný... Fakt, že úspěšně vyléčil mě, by mohl pomoci a změnit tak veřejný názor. Bude taky určitě potřeba lektvar patentovat, se všemi právy ohledně lektvaru na vaše jméno.
Stále platí naše setkání v pátek, že ano? Budu taky potřebovat list s instrukcemi na lektvar.
S pozdravem Harry
PS: Tohle není past.
------------------------------------------------------------------
[1] Kava je v preklade piepor, normálne to prekladám, aby sa to nemýlilo s kávou, ale nech robím čo chcem, ak ten názov elixíru preložím, znie to otrasne. Takže názov zostáva tak ako je v originále ;)
-------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama