bliv

24. května 2015 v 16:27
***
Uběhlo opět několik dní, než byl povolán na další soukromou lekci s jeho profesorem. To mu dávalo dost, ve skutečnosti až příliš mnoho času, aby mohl přemýšlet o tom, co se v předešlých lekcích stalo.
Snape ho přece nemohl vinit za to, co se přihodilo na první hodině. Nebylo přece zatím v jeho možnostech ubránit se docela neznámému kouzlu. Ten druhý případ už byl ale odlišný. Vůbec nechápal, proč jeho štít takto selhal. Tomu, že by za to mohl lektvar, nevěřil, opravdu si totiž žádný nevzal. Ale co tedy blokovalo jeho kouzlo?
Navíc účinky, které pociťoval, byli od prvního případu trochu odlišné. Cítil, jako by to chvílemi měl i pod kontrolou, určitě už nebyl tak posedlý jak poprvé. A pak, když líbal Snapea, necítil naprosto žádné znechucení či odpor, ale… vzrušení. Pokaždé, když se od té doby podíval směrem k němu, jeho rty doslova pálily při vzpomínce na ten nádherný polibek.
Zatímco šel dolů temnými koridory sklepení, opakoval si Harry v duchu odrážecí kouzlo, které si připravil na dnešní hodinu. S trochou štěstí by to mohlo fungovat trochu lépe než ten jeho první zpackaný pokus. Moc dobře věděl, proč Brumbál chtěl, aby se proti takovým útokům naučil bránit, ale copak ho sakra musí ze všech bradavických profesorů učit právě Snape?
Harry tentokrát vstoupil do třídy se značným znepokojením. Byl si naprosto jistý, že dokáže vyvolat odrážecí kouzlo bez jediné chybičky, ale bude to vůbec fungovat? Nestane se opět ta samá chyba co minule?
Tentokrát byla místnost jasně osvětlená, což mladíkovy nervy alespoň trochu uklidnilo. Dokonce i Snape byl oproti předchozím večerům přítomen. Tedy alespoň fyzicky přítomen. Jeho učitel za katedrou skutečně seděl, ovšem vypadalo to, že teď má právě půlnoc. Hlavu měl podepřenou svými pažemi a jindy mastné, ulízané vlasy měl nyní úplně rozcuchané.
Mladší kouzelník si tedy hlasitě odkašlal, aby na sebe upozornil, a sledoval jak Snape doslova vystřelil ze své židle, jako by ho někdo nakopnul. Snape ho probodnul svýma zarudlýma očima a snažil se uklidnit svůj dech a zběsilé bušení srdce. Harry ještě nikdy nikoho neviděl tak příšerně vyčerpaného.
"Pozdě jako obvykle, pane Pottere," zavrčel Snape nerudně.
Mladík v tu chvíli nevěděl, jestli se má smát nebo křičet, nakonec si vybral tu nejrozumnější možnost a zůstal radějii zticha, nezapomněl ovšem vrátit profesorovi nasupený pohled.
Než obešel stůl, aby čelil svému žákovi tváří v tvář, protáhl si Snape svá bolestivě ztuhlá záda. Harry sebou při grimase, kterou Mistr lektvarů udělal, téměř soucitně trhl.
"Cvičil jste? Já opravdu nemám čas zbytečně promarnit dnešní večer," položil profesor otázku, zatímco se opřel o hranu stolu, naprosto ignoruje papíry, které se za jeho zády snesly k zemi.
"Ano, pane."
Snape zvedl svou hůlku, ale předtím, než vůbec stihl dokončit zaklínadlo, Harry už měl svůj zrcadlový štít dávno na místě. Efekt byl bohužel takový, že jakmile kouzlo vášně zasáhlo oběť, odrazilo se okamžitě zpátky na útočníka.
Nebelvír se v duchu mlátil do hlavy nad svou blbostí, když viděl, jak se vyčerpaný muž zapotácel a omdlel. Okamžitě k němu přiskočil a chytil ho tak akorát včas, než by se jeho profesor udeřil o kamennou podlahu.
"Profesore?" začal panikařit Harry, když se muž neprobíral.
Choval Snapea v náručí a jednou rukou mu podpíral hlavu, zatímco druhou ovíval profesorovy lehce zardělé tváře. Severusova oční víčka se najednou zachvěla, aby tak odhalila černé hloubky skelného pohledu. Chvíli na sebe jen tak zírali a nic se nedělo, ale pak… než mohl Harry jakkoliv zareagovat, uchopila Severusova dlaň jeho zátylek a přitáhla si ho pro vášnivý polibek.
Harry šokovaně zalapal po dechu, když jazyk jeho profesora přejel lehce po jeho rtech, dožadujíc se tak vstupu do jeho úst. V tu chvíli si uvědomil, že se nebude snažit polibek jakkoliv zastavit. Naopak, celou tu situaci si užíval víc, než by bylo vhodné.
Když se teď jejich jazyky dotýkaly a něžně se o sebe třely, mohl cítit i chuť citronu a čaje doplněné o zvláštní sladkost, pravděpodobně med. Jeho chřípí se zachvělo, když nasál smyslnou lehce pižmovou vůni, co mu připomínala santalové dřevo. Mladíček by si byl nikdy nemyslel, že někdo takový, jakým byl jeho ošklivý, nevrlý a mastný profesor, by mohl vonět a chutnat tak… skvěle.
Harry se trošku odtáhl, aby znova chytil dech. Snapeova ruka mezitím sklouzla z jeho zátylku a velice něžně pohladila jeho tvář.
"Tak překrásný," zašeptal profesor, bloudě očima po mladičkém obličeji.
Náhle se rozrazily dveře a hlasitě udeřily o stěnu. Harry se příšerně polekal, za to Snape na zvuk sotva zareagoval. Nebelvír vzhlédl a uviděl rozčileně vyhlížejícího učitele obrany proti černé magii stát ve dveřích, obraceč času volně zavěšený kolem krku, s hůlkou mířící přímo na něj a Snapea, který ležel v jeho náruči.
"Extractum Cupido Ilicio," zaburácel profesor stojící u vchodu do třídy a zrušil tak veškeré účinky zaklínadla. Zatímco Harry Severusovi pomáhal i přes jeho protesty vstát ze země, ten ode dveří mezitím zmizel jako pára nad hrncem.
"Zrcadlový štít, Pottere?" zeptal se učitel nevěřícně, nepatrně klopýtaje, tváře lehce zrudlé něčím, co by mohly být rozpaky, i když u Snapea těžko říct.
"Omlouvám se, pane," pípnul tiše Harry. Připadal si jako blázen, i bez Snapeovy pomoci.
"Vůbec jsem nevzal v úvahu následky při použití odrážecího kouzla," přiznal se nakonec.
"Och, skutečně?" poznamenal starší kouzelník sarkasticky. "Jaké překvapení."
"Dnešní lekce je u konce. Dobrou noc, pane Pottere."
"Jste si jistý, že jste v pořádku, profesore?" ptal se starostlivě Harry, nejistý, zda by tu měl nechat zcela vyčerpaného muže takto samotného.
"Řekl jsem dobrou noc, Pottere," zavrčel Snape a nasadil svůj proslulý úšklebek typu: jestli okamžitě nevypadneš, budeš toho hořce litovat.
Nebelvírovi tedy nezbývalo nic jiného než místnost opustit, stále však cítil profesorova sladká ústa na svých mírně oteklých rtech.
Jakmile za ním zapadly dveře, musel se opřít o chladnou stěnu sklepení. Stále ještě cítil tu euforii, kterou mu způsobil ten nejúžasnější polibek, jaký kdy dostal.
Nemůžu uvěřit, že jsem se právě dobrovolně líbal se Snapeem a navíc se mi to všechno ještě zatraceně líbilo. Sakra. Třeba za to mohlo to kouzlo…
Harry sám nad sebou jen potřásl hlavou. Co si to tu vlastně nalhává? Upřímně… kdyby ho teď Snape políbil, tak by se mu to líbilo a spolupracoval by víc než ochotně, kouzlo nekouzlo. Vydal se na cestu do nebelvírské koleje, stále přemýšleje, jak celou věc ve skutečnosti cítí.
To přeci není možné. On rozhodně ke Snapeovi nechová nějaké city.
***
Omluva? Ach ano. Jsem poslední dobou rozpolcená a tudíž neschopna činu aktivního. Takzvaně uvězněná na dně čajové konvice s rumem. Mohu za to já mé druhé já a moje okolí... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama